به نام خدا

طرح شماتيك نرم‌افزار نمايش اطلاعات ماهنامه‌هاي پخشي

نوع نوشته: طرح نرم‌افزار
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: مرداد ۱۳۸۵ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۲
چند چيز در اين طرح مشخص شده است:
ابتدا ويژگي‌هاي ظاهري نرم‌افزار، ويژگي‌هاي مهم نرم‌افزار، ويژگي‌هاي مطلوب و شش فرم نرم‌افزار به تفكيك با ارتباطات دروني نمايش داده شده‌اند. سپس اطلاعات ارسالي و دريافتي براي روزآوري نرم‌افزار يا همان Update اينترنتي ذكر شده است.
ساير موارد بر عهده سليقه و توانايي مجري نهاده شده است و مطالبي كه به صورت شفاهي مورد توافق قرار گرفته است.
روند توليد نرم‌افزار هميشه در اين مجموعه‌هايي كه مرتبطشان بودم به گونه‌اي نادرست پي گرفته مي‌شد. بعد از اين‌كه ضرورتي براي توليد يك نرم‌افزار احساس مي‌كردند، با شركت‌هايي كه دوستانشان معرفي مي‌كردند تماس گرفته و قيمت مي‌گرفتند. سپس بر اساس ميزان رفاقت و اعتماد دوستانه و قيمت كم‌تر گزينه‌اي را انتخاب كرده و كار را واگذار مي‌نمودند، همراه با توضيحاتي شفاهي و باقي كار با مجري بود. مجري هم با سليقه خود كاري انجام مي‌داد و مي‌آورد و سيل انتقادها و تازه بعد از آن‌كه مجري كلّي هزينه تحمّل كرده، روشن مي‌شد آن‌چه شده آن نبوده كه در ذهن كارفرمايان بوده و عجبا از هزينه‌هايي كه دوباره مي‌شد و اين بار مجري به در و ديوار مي‌زد و آن‌چه را كارفرما مي‌خواسته از ميان آن‌چه توليد كرده بيرون مي‌آورد. نمونه همين كار در نرم‌افزار «نظام فكري» مركز انجام گرفته بود. اين روند را شكستم و براي نرم‌افزارهاي بعدي طرح‌هاي مختصر، ولي روشن و شفافي تنظيم كردم. اين يك نمونه از آن است. نرم‌افزاري كه قصد داشت اطلاعات ماهنامه‌هاي منتشره مركز را بر روي CD ارائه نمايد. شيوه كار به نظرم نيكوست، بهتر از آن‌چه قبلاً انجام مي‌شده. حداقل مجري مي‌داند كارفرما چه مي‌خواهد و حجّت بر او تمام مي‌شود.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۲۵ بار
نوشتن وقت‌گير است، اما نظر شما ياري‌گر، لطف كنيد وقت بگذاريد با نظرتان ياري‌ام كنيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1267با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1258نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN