به نام خدا

فرآيند فرآوري ايده از پيدايش تا تبديل به استخر اطلاعات و توليد محصول

نوع نوشته: طرح فرآيند
براي: مركز مطالعات راهبردي نصر
تاريخ نگارش: بهمن ۱۳۹۱ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
نموداري‌ست كه مسير دستيابي به محصولات را در دو بخش «مقدمات پروژه» و «اجراي پروژه» فهرست نموده است. مسيري كه از ايده آغاز مي‌گردد و بناست به محصول منتهي گردد.
مطالبي بود كه بارها به صورت شفاهي به بحث گذاشته بوديم، ولي مجالي نشده بود تا كنون كه مكتوب گردد. اين نمودار خيلي سريع اين مطالب شفاهي را منتقل مي‌نمايد، از اين رو، در ايجاد تفاهم با مديران پروژه مفيد به نظر مي‌رسيد.
تحليل ايده با شناسايي گستره موضوع آغاز مي‌گردد و پس از بررسي ابعاد آن و شناسايي ارتباط اين ابعاد با يكديگر ما را به فهرستي از ريزموضوعات مي‌رساند. اين ريزموضوعات قطعاً ارزش يكساني ندارند و نياز به اولويت‌بندي در آن‌ها قطعي‌ست. بر اساس اين اولويت‌هاست كه موضوعات تحقيق فهرست مي‌شوند و مي‌توان وارد فاز اجراي پروژه پژوهشي شد.
پروژه پژوهشي مانند هر تحقيق ديگري از شناسايي منابع آغاز مي‌گردد و پس از تأمين آن‌ها، در يك محيط نرم‌افزاري فيش‌برداري و نمايه‌سازي و طبقه‌بندي صورت پذيرفته، در نهايت بخشي از اطلاعات گزينش‌شده و در قالب‌هاي منتخب منتشر مي‌گردد.
قابل انكار نيست كه در بخشي از تحليل اين فرآيند، روش تكثير اصطلاحات استاد حسيني(ره)، مؤسّس دفتر مجامع مقدماتي فرهنگستان علوم اسلامي را ملحوظ داشته‌ام.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۰۱۹ بار
خمپاره به هدف نمي‌خورد، اگر ديده‌بان گراي صحيح ندهد. نظرات شما گراي هدف من است:
الله اكبرچهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷
اللهم صل علي محمد و آل محمدپنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷
به منظور بهره گيري براي آشمايي با فرايند توليد محتواسه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷
جالب استپنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹
عاليجمعه ۱۹ دي ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1267با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1258نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN