به نام خدا

نرم‌افزار درخت‌ساز (Thesaurus Maker)

نوع نوشته: طرح نرم‌افزار
براي: دفتر مطالعات و تحقيقات زنان
تاريخ نگارش: دي ۱۳۸۳ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۵
معرفي درخت‌ساز، ظاهر درخت‌ساز، امكانات درخت‌ساز و عمليات‌هاي درخت‌ساز همگي در ميان يك مقدمه و يك تتمه در اين طرح ذكر شده‌اند.
آن روز نبود. هيچ نرم‌افزار فارسي نبود كه بتوان با آن به سادگي درختي از موضوعات را ساخت و مديريت كرد. البته امروز هم كه آمده است، چندان قوي نيامده است. دلايل آن هم ساده است. كسي به دنبال ساختن ابزار نيست. مؤسسات هم ابزارهاي خود را مي‌سازند كه اولاً تنها به درد خودشان مي‌خورد، يعني از منظر يك استفاده عمومي طراحي نشده است و ثانياً بيرون هم نمي‌دهند، يواشكي، آن پُشت مُشت‌ها از آن استفاده مي‌كنند! دفتر مطالعاتي كه شش سال همكاري تنگاتنگي با ايشان داشتم، خواستند بودجه‌اي از تكفا بگيرند و يا از جاي ديگري كه مشكل خود را مانند مؤسسات ديگر، آن پُشت مُشت‌ها حل كنند. ولي من اصرار كردم كه اگر شما نياز داريد، ديگران هم نياز دارند، چيز خوبي بسازيد به ديگران نيز بفروشيد. قبول كردند، ولي اصلاً بودجه آن فراهم نشد و اين شد كه اين طرح خوابيد. در مركز پژوهش‌هاي صداوسيما كه بودم سعي كردم آن را اجرايي كنم، ولي در دستور كار مركز نبود، لذا آن پُشت مُشت‌ها يكي از برنامه‌نويسانم را مشغول اين كار كردم. يواشكي هم بودجه‌اش را از رديف‌هاي ديگر كردم در اين كار. ولي خُب زمان كوتاه بود و نگارش نخست آن با امكانات اوليه و ساده بيرون آمد. ولي امكاناتي كه در اين طرح است فعلاً خارج از حدّ تصور ماست!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۸۱ بار
از خواندن يادداشت‌هاي شما بسيار استفاده مي‌كنم. از نوشتن نظرتان دريغ نفرماييد:
ممنونچهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1267با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1258نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN