به نام خدا

پرسش و پاسخ «پُرسانه»

نوع نوشته: طرح نرم‌افزار
براي: دفتر مطالعات و تحقيقات زنان
تاريخ نگارش: دي ۱۳۸۳ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲۰
بعد از معرفي طرح، چهار نوع روش برنامه‌نويسي براي همانندسازي اينترنت و سي‌دي ذكر شده است، با ذكر مزايا و معايب هر كدام، همراه با تصويري شماتيكي و منحصر به فرد از هر تكنيك.
سپس به نوع بانك اطلاعاتي مورد نياز پرداخته شده است.
بعد از آن نكاتي در مورد رابط كاربر ذكر شده و توضيحي در خصوص فن‌آوري XML داده شده است.
در نهايت مراحل پياده‌سازي و پس از آن هزينه و زمان طرح ذكر شده است.
نرم‌افزار پرسمان مركز فرهنگي نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه‌ها را ديده بوديم. اين نرم‌افزار را مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي (نور) طراحي كرده بود. با معاون اطلاع‌رساني دفتر هم به ديدار مديران واحد پاسخگويي به پرسش‌هاي دفتر تبليغات رفتيم، آن‌ها نيز نرم‌افزاري براي نگهداري اين اطلاعات براي خود داشتند كه قابليت استفاده عمومي بر روي سي‌دي را نداشت. در نتيجه به اين نتيجه رسيديم كه بايد نرم‌افزاري بنويسيم براي ارائه مجموعه‌اي از پرسش‌ها و پاسخ‌ها در موضوعات مرتبط با زنان. البته در اين طرح نيز بنده قيد موضوعي آن را برداشتم و طرحي نوشتم براي ارائه هر نوع پرسش و پاسخي. از همه چيز مهم‌تر در اين نرم‌افزار استفاده از تكنيكي بود كه ارائه نسخه سي‌دي و اينترنتي را هم‌زمان با كمترين هزينه فراهم نمايد. از سوي ديگر با توجه به موضوع نرم‌افزار رابط كاربر (UI) در آن بسيار اهميت داشت.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۲۰۲ بار
نظر شما را مي‌خوانم. با نوشتن اشتباهات و ايراداتي كه به چشم‌تان آمده، ياري‌ام كنيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1267با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1258نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN