به نام خدا

اصلاح دياگرام گردش داده‌هاي راهبردي

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: مركز مطالعات راهبردي نصر
تاريخ نگارش: بهمن ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
نمودار نخست آن چيزي است كه موجود بوده و نمودار دوم اصلاحيه بنده است به آن نمودار اوليه.
شامل: سنجش وضع موجود با مطلوب و اولويت‌گذاري ضرورت‌ها، برنامه انتقال و اجراي آن، كنترل و ارزيابي و بازگشت به مرحله نخست.
در گفتگوهاي تحليل و طراحي پروژه بزرگي بوديم كه اين نمودار را روي كاغذ ترسيم كرد. چشم‌انداز را بالا گذاشت و از ملاحظه نسبت بايدها و هست‌ها به نيازها رسيد و با برنامه‌ريزي به عمليات دست يافت. تمام سامانه را هم نيازمند پايش مي‌دانست.
من اعتراض كردم كه اين يك سامانه خطي است و قدرت تكامل ندارد. سامانه‌اي كه قادر به ارتقاء و بهينه‌سازي باشد بايد در يك سيكل چرخشي طراحي گردد. پرسيد: چگونه؟ كه قرار شد پيشنهاد خود را ترسيم نمايم و برايش ارسال كنم. اين شد كه هر دو نگاره را ترسيم كردم، هم آن‌چه او بر كاغذ رسم كرده بود و هم پيشنهاد خود را.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۶۷ بار
از نوشته‌هاي شما استفاده مي‌كنم و ياد مي‌گيريم. لطفاً ديدگاه خود را بنويسيد:
اللهم صل علي محمد و آل محمدچهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
ممنون از به اشتراك گذاريسه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷
علاقمند به مباحث راهبرديسه شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۷
بسم اللهسه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
خوب استپنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹
خوبپنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1267با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1258نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN