به نام خدا

طراحي تگ‌هاي جديد براي قالب‌هاي پارسي‌بلاگ

نوع نوشته: طرح سايت
براي: شركت نرم‌افزاري مهرپرداز
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۸۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۸
پس از بيان پنج اصل در طراحي تگ‌هاي جديد براي قالب‌ها، جدولي قرار دارد كه تگ‌هاي قديم و جديد را به هم تبديل مي‌نمايد.
پس از اين جدول، فهرستي از تمامي تگ‌ها به همراه عنوان آن‌ها ذكر شده است.
سال ۱۳۸۳ بود كه به دعوت مهندس فخري در طراحي پارسي‌بلاگ همكاري كردم. بخش‌هاي كلاينت‌سايد را به بنده سپردند كه تمام گرافيك و Html و اسكريپت‌هاي نسخه اول را شامل مي‌شد. پس از پنج سال دعوتي مجدّد نمودند كه راه‌حل جديدي براي فرمت قالب‌ها پيدا كنيم. ايشان نظرش اين بود كه از ساختاري مشابه XML استفاده شود.
تاريخ اين‌گونه رقم خورده است؛ پس از اين‌كه براي تبديل متن به ابرمتن برچسب‌هايي داخل نوشته‌ها قرار دادند و Html متولد شد، قصه XML آغاز مي‌شود كه براي نگهداري و انتقال استاندارد داده‌ها مورد استفاده قرار گرفت. XML ساختاري بسيار خشك و يكنواخت داشت و پس از چهارمين نسخه Html سياست‌گذاران فني اينترنت را بر آن داشت تا آن را بر پايه XML‌ بازسازي نمايند. اين‌گونه است كه xhtml متولد شد. امّا در همان نسخه اول ماند و از رقابت خارج شد. Html انعطاف بسيار زيادي داشت و هر بلايي سرش مي‌آوردي آخ نمي‌گفت. امّا اين فرمت جديد با اندك خطايي صدايش به اعتراض برمي‌خواست و همه چيز را به هم مي‌ريخت. مقبول كه نيافتاد، رفتند و Html نسخه ۵ را علم كردند.
بخشي از قواعد xhtml را محور قرار دادم و تمام تگ‌هاي پارسي‌بلاگ را ارتقاء دادم. بعدها مهندس Namespace را براي اختصار به pb تغيير داد و تقريباً همين فرمت را توسعه داد و استفاده كرد. امروز پارسي‌بلاگ با چنين ساختاري قالب‌ها را آناليز مي‌كند.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۱۸ بار
مطالعه نظرات خوانندگان برايم كمك بزرگي‌ست. اين كمك را دريغ نفرموده، بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1267با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1258نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN